Dvanáct let uplynulo od chvíle, kdy civilizovaný svět ztuhl při pohledu na zlověstnou padající hvězdu - zářící trosky raketoplánu Columbia, v nichž zemřelo sedm astronautů. Loď shořela v době, kdy se o programu raketoplánů Space Shuttle začalo pochybovat, aniž by za něj existovala náhrada. Stala se tak posledním hřebem do rakve americké pilotované astronautiky.

Columbia byla prvním strojem programu Space Shuttle, který se dostal do vesmíru. Stalo se tak symbolicky 12. dubna 1981, přesně 20 let od letu Jurije Gagarina. Když 16. ledna 2003 naposledy stála na startovací rampě, měla za sebou 27 kosmických výprav, strávila ve vesmíru celkem 300 dní a uletěla více než 200 milionů kilometrů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.