Šestapadesátiletý James Robertson z Detroitu je chudý, ale teď už vlastně i bohatý muž. Průměrný Američan, ale už i svého druhu celebrita. Obyčejný dělník, který si své práce ovšem cení tak, že jeho šéf si ani nevzpomíná, že by Robertson kdy propásl směnu. Od dvou odpoledne do desíti v noci, ve výrobně na plastové odlitky na předměstí Detroitu.

Kam Robertson dochází ze středu města, kde bydlí, pěšky. Dva kratší úseky se sveze autobusem, ale jinak musí po svých. Dohromady do práce a zpět ujde každý den 33 kilometrů. Domů se dostane vždy ve dvě hodiny v noci. Za tři hodiny už ale musí vstávat, aby byl v osm ráno zase na cestě do továrny. A tak to dělá pět dní v týdnu, od pondělí do pátku, zhruba posledních deset let.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.