Nedávný letový test kosmické lodi Orion byl pro americkou astronautiku světlem na konci tunelu, protože po ukončení programu Space Shuttle USA neměly žádný prostředek pro dopravu astronautů do vesmíru. Minulost projektu byla spletitá a jeho osud několikrát visel na vlásku. Ale ani budoucnost není příliš jasná.

Myšlenka lodi Orion se zrodila jako součást projektu kosmické stavebnice Constellation, která měla Američanům umožnit stavbu trvalé stanice na Měsíci a pilotovanou expedici k Marsu. Plán vyhlášený roku 2004 prezidentem Georgem Bushem však Barack Obama brzy po nástupu do úřadu bez náhrady zrušil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.