Pokud budou evropští politici ustupovat Putinovi jako dosud, tak se můžeme dočkat pokusu napadnout některý z pobaltských států, řekl v rozhovoru pro HN Matthew Bryza, ředitel Mezinárodního centra obranných studií v estonském Tallinnu a bývalý americký velvyslanec v Ázerbájdžánu.

HN: Jak současná bezpečnostní situace ovlivňuje nedělní parlamentní volby v Estonsku?

Na výsledek voleb mít velký vliv nebude, protože všechny hlavní strany vidí ruskou hrozbu podobně. Bál bych se ale toho, jak se Rusko a jeho agenti budou snažit zneužít ruskou menšinu a vlivové agenty v ní podobně jako na Krymu.

Estonci jsou dost prozíraví a dost se připravují a jsou si jasně vědomi této taktiky, proto se na ni dobře připravují. Rozdíl mezi Estonskem a Ukrajinou je, že vláda je mnohem více soudržná než byla ukrajinská před rokem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.