Dubajská vláda hodlá při pořádání světové výstavy World Expo v roce 2020 přijít s vlastní obdobou slavné Eiffelovy věže. Megaprojekt s názvem "Muzem budoucnosti" minulý týden představil premiér Spojených arabských emirátů, šejk Muhammad ibn Rašíd al-Maktúm. Chystaný projekt vedený pod heslem "Vidět budoucnost, tvořit budoucnost" odráží nový přístup vlády k inovacím, uvedla panarabská televizní stanice Al-Arabíja

Ačkoliv chtějí Emiráty projekt za 136 milionů dolarů prezentovat na světové výstavě, budova má stát už o tři roky dříve, tedy v roce 2017.

"Muzeum budoucnosti bude inkubátor pro nápady a design, hnací motor inovací a globální destinace pro investory a podnikatele," oznámil dubajský emír Rašíd al-Maktúm na ostře sledované exkluzivní prezentaci projektu. Podle ministra Emirátů Muhammada Al al-Gergávího si muzeum dává za cíl "ukázat naději a letmý pohled na potenciál".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.