Americký voják se jmenovkou Villagomez dělal opičky pro pobavení okolostojících, kteří si fotili a natáčeli skupinu Američanů v uniformách, postávající v davu před budovou litevského parlamentu. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby právě několik stovek Američanů nepředstavovalo v těchto týdnech pro Litevce tu nejjistější záruku, že se Rusko nepokusí o ozbrojenou provokaci.

Villagomez a jeho kolegové se účastnili slavnostního vztyčení vlajky a pochodu centrem Vilniusu v den, kdy si Litva připomínala 25. výročí obnovení nezávislosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.