Když v roce 2012 Nor Jorgen Langaunet nastoupil do tamní společnosti Aker Solutions, která podniká v ropném sektoru, tak musel často pracovat přesčasy. To se ale loni změnilo. Na začátku léta začala strmě padat cena ropy a Langaunet začal stále více času trávit ve firemní kantýně – nikdo už ho totiž příliš nepotřeboval. V září, kdy cena ropy pokračovala ve volném pádu, přišel Langaunet o práci.

„Naše kancelář prošla dvěma koly propouštění. Přestože lidé odcházeli, tak bylo stále méně a méně práce,“ popsal devětadvacetiletý Nor, který nakonec zakotvil u společnosti Tine, což je největší výrobce mléka v Norsku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.