Život jedné ze současných nejvlivnějších žen světa, německé kancléřky Angely Merkelové, bude brzy převeden na filmové plátno. Snímek připravovaný v mezinárodní koprodukci by se v kinech měl objevit ve volebním roce 2017. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na obchodního ředitele produkční společnosti AVE Walida Nakschbandiho.

Merkelová: Evropská unie je připravena přijmout nové sankce proti Rusku - čtěte ZDE

Nakschbandi zatím mnoho podrobností o filmu neprozradil. Komu připadne ztvárnění hlavní postavy, je podle něj ještě otevřené. Nicméně obsazení rolí by mělo být veskrze mezinárodní, rozhodnout se o něm má prý letos na podzim.

Znám je už ovšem autor scénáře. Je jím Dirk Kurbjuweit z vlivného týdeníku Der Spiegel. Podle přesvědčení Nakschbandiho je to "člověk, který velmi dobře zná německou politickou scénu". Kancléřku dobře zná a v letech 2009 a 2014 jí už věnoval dvě knihy - "Angela Merkelová" a "Bez alternativy".

"Sleduji politickou dráhu Merkelové už řadu let, kriticky, ale vždy okouzlen," říká podle DPA Kurbjuweit. "Je to nejzajímavější politička naší doby," tvrdí o 60leté kancléřce.

Angela Merkelová, dcera luteránského pastora, se německou kancléřkou poprvé stala v roce 2005. Nejvlivnějšího postu v Německu se tato vystudovaná fyzička ujala jako vůbec první žena. Podle agentury AFP se očekává, že za dva roky se o něj bude ucházet znovu.

Související