Španělské Socialistické straně se v nedělních volbách podařilo udržet letitou baštu – Andalusii, kterou ovládá už 33 let. Strana po obrovské mobilizaci získala na 36 procent hlasů.

Poraženým dne se stala Lidová strana premiéra Mariana Rajoye. Ta sice obhájila svoji pozici druhé nejsilnější strany v Andalusii, její podpora ale výrazně klesla. Ještě v roce 2012 získala na 41 procent hlasů, tak nyní to bylo "jen" 27 procent. Lidovci v Andalusii ztratili půl milionu hlasů (v oblasti je 6,4 milionu voličů), což španělská média interpretují jako "další velké varování" pro Rajoye.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.