S teroristy se nevyjednává. Tváří v tvář návratu dvou českých dívek z dvouletého zajetí v Pákistánu už tato věta asi úplně neobstojí. Jistě, jednání to nemohlo být úplně přímé, ale o tom, že se česká diplomacie snažila dívky dostat ze zajetí všemi možnými prostředky, včetně těch vojenských i finančních, pochybuje málokdo. Ostatně místopředseda vlády Pavel Bělobrádek to naznačil poměrně otevřeně. 

Otázka je, zda o toto dilema – tedy jednat, či nejednat a platit, či neplatit – ještě vůbec jde. Německá diplomacie se například příliš netají tím, že v podobných případech dává přednost zaplacení výkupného. Životy německých občanů jsou pro ni cennější než několik milionů dolarů. A to je argument, s nímž se těžko polemizuje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru