Venezuela se propadá do stále hlubších potíží. Kvůli omezení dovozu se tamní soukromé i státní nemocnice potýkají s výrazným nedostatkem jak lékařského materiálu, tak i léčiv.

Chybí jim celá škála léků, a to od antibiotik přes inzulín. Některým nemocnicím dochází také anestetika. A nejen to, nemají ani potřebné součástky do lékařských přístrojů. Často se tak stává, že rentgeny, defibrilátory nebo ultrazvuky nefungují, popisuje americký deník Wall Street Journal.

Nemocnice kvůli tomu musejí odkládat operace. Mnozí pacienti čekají na potřebné zákroky dlouhé měsíce. Často si musejí shánět léčiva sami, a to třeba na černém trhu. Nebo musejí přemluvit své příbuzné, aby jim je poslali ze zahraničí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.