Hvězdu populární motoristické show Top Gear už nebude vyšetřovat britská policie. Clarkson během natáčení v Newcastlu podle dostupných informací napadl člena štábu Oisina Tymona, který Clarksonovi nezajistil požadované občerstvení. Napadený se potyčku rozhodl dále neřešit. O rozhodnutí úřadů informoval britský deník The Guardian

"Všechny zúčastněné strany by se měly přes tento případ co nejrychleji přenést," uvedl Tymon. 

Policie Severního Yorkshiru se na základě Tymonova rozhodnutí nebude případem nadále zabývat. "Hlavní účastník incidentu minulý týden sdělil, že si nepřeje, aby policie v jeho prospěch podnikla další kroky. Po skončení výslechů všech zúčastněných jsem plně přesvědčen, že policie může případ odložit," uzavřel aféru mluvčí policie Severního Yorkshiru.

Tymonův právní zástupce věc odmítl jakkoli komentovat.

Clarksona, který se po incidentu rozhodl spolupráci s televizní stanicí BBC ukončit, ještě 23. dubna čeká natáčení jedné epizody pořadu Have I Got News For You. Kolegové z Top Gearu James May a Richard Hammond ho navíc doprovodí při živém motoristickém turné. 

May a Hammond se show rozhodli opustit společně s Clarksonem. BBC nyní dělá všechno pro to, aby jejich rozhodnutí zvrátila. Ve hře jsou například dva pořady, které by May uváděl.

Konkurenčním kanálům jako ITV nebo Netflix po částečném očištění Clarksonova jména nadále nic nebrání při námluvách populárního moderátora a jeho kolegů. Zejména pro internetovou službu Netflix je pořad Top Gear cenným artiklem. Společnost Netflix navíc podle irského deníku Irish Independent Clarksonovi nabídla "volnou ruku" při společném vývoji jakéhokoli pořadu.

Související