Porota, kterou tvoří sedm žen a pět mužů, zasedla dopoledne tamního času. Přestože se bostonský útočník Džochar Carnajev k činu doznal, porota se na verdiktu neshodla a ukončila první den rozhodování o vině či nevině. Carnajeva může shledat vinným ze třiceti bodů, sedmnáct z nich mu může vynést trest smrti.

Pokud bude Carnajev v budoucnu shledán vinným alespoň z jednoho ze sedmnácti hrdelních zločinů, z nichž je obžalován, uskuteční se soud znovu. Stejná porota si znovu vyslechne svědky a důkazy a teprve poté se rozhodne, zda Carnajeva odsoudí k smrti. Rozhodnout se v takovém případě musí jednomyslně. 

Soud se koná v Bostonu ve státě Massachusetts. Tento americký stát sice trest smrti zrušil před 30 lety, jednadvacetiletý čečenský mladík byl ale obviněn na základě federálního zákona o trestu smrti. Právě federální proces umožňuje u obzvláště závažných případů přesahujících rámec jednotlivých států vynést nejvyšší trest.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.