Nedaleko východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos ztroskotala v pondělí loď převážející uprchlíky, která vyplula z Turecka. Jak oznámila řecká pobřežní stráž, při neštěstí se utopili nejméně tři lidé. Asi 90 jich bylo zachráněno, 30 z nich skončilo v nemocnici. Podle některých zpráv se na lodi nacházelo až 200 běženců, počet obětí by se tak mohl ještě zvýšit, uvedla italská tisková agentura ANSA.

Dřevěné plavidlo údajně narazilo na skály a rozlomilo se. Nalezenými oběťmi jsou muž, žena a dítě. V oblasti i nadále pátrají potápěči a vrtulníky po dalších možných přeživších či obětech neštěstí. Národnost běženců nebyla zveřejněna.

Když plavidlo narazilo na skály nedaleko pláže Zephyros, lidé na palubě prý nečekali na možnou pomoc, ale začali skákat do vody. Řecká televize přinesla záběry kusů rozlomené lodi plujících na hladině moře, kterých se drží uprchlíci a snaží se doplavat ke břehu. Stovky místních obyvatel a turistů vše sledovaly ze břehu a byly v šoku, popsala agentura ANSA.

K neštěstí došlo necelé dva dny poté, co zřejmě několik set lidí zahynulo při ztroskotání jiné lodi s uprchlíky 210 kilometrů od italského ostrova Lampedusa a přibližně třicet kilometrů od libyjských břehů. Tragédie, která by mohla mít až 900 obětí, je považována za jedno z největších neštěstí tohoto druhu v oblasti Středomoří.

Související