Rumunské větrné parky: minus pět miliard korun. Podíl v maďarských rafineriích a plynárnách MOL: minus 1,5 miliardy. Elektrárna v bulharské Varně: minus jedna miliarda. ČEZ opět po roce sčítá zisky a ztráty ze svých zahraničních aktivit. Není to zrovna veselé účtování.

Alarmující je hlavně sestupný trend hospodaření 11 nejvýznamnějších dceřiných firem skupiny ČEZ v zahraničí. Ještě v roce 2012 přispěly k výsledku skupiny čistým ziskem přes 5,5 miliardy korun. Předloni to již byla ztráta 597 milionů korun. A loni? Ztráta se v součtu vyšplhala na 5,1 miliardy korun.

V článku se dále dozvíte

  • Hospodaření zahraničních dceřiných společností ČEZ se loni znovu výrazně zhoršilo.
  • Hlavním "výrobcem" ztrát jsou teď větrné parky v Rumunsku.
  • Podle týdeníku Ekonom jsou sice hotové a vrtule se otáčejí, přislíbené dotace v podobě zelených bonusů ale Rumuni přestali vyplácet.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru