Ve španělské Seville se v sobotu odpoledne zřítilo nákladní vojenské letadlo typu A400M. Stroj, který se kompletuje v továrnách Airbus Military v jihošpanělské Andalusii, byl ještě ve fázi zkušebních letů. Havárie nastala krátce po startu.

Pátrači nalezli v neděli dvě černé skříňky s podrobným záznamem letu. Skříňky putovaly do rukou vyšetřovatelů, oznámila španělská vláda. Premiér Mariano Rajoy už v sobotu vyzval Airbus k maximální transparentnosti v postupu vyšetřování nehody. Havárii vyšetřuje jak Airbus, tak španělská vláda.

Podle španělských médií bylo na palubě šest pasažérů, z toho čtyři lidé zemřeli a dva byli vážně zraněni. Premiér Mariano Rajoy uvedl, že šlo ve všech případech o španělské občany, především zaměstnance společnosti Airbus. "Cítíme s rodinami a vyjadřujeme jim soustrast. Byli to naši krajané," prohlásil Rajoy. Vláda je podle něj připravena rodinám obětí poskytnout pomoc. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.