Těla všech osmi osob na palubě amerického vojenského vrtulníku, který se pohřešoval od úterý, byla nalezena. Oznámila to v sobotu podle agentury AP nepálská armáda. Trosky stroje, jehož posádka složená ze šesti příslušníků americké námořní pěchoty a dvou nepálských vojáků pomáhala obětem zemětřesení, byly objeveny v pátek. Vedle helikoptéry našli záchranáři nejprve tři mrtvá těla.

Na místě nálezu vraku havarovaného vrtulníku v horách severovýchodně od Káthmándů pracuje nepálský a americký vojenský personál, uvádí se v sobotní armádní tiskové zprávě.

Podle nepálské armády stroj narazil do horského srázu a byl zcela zničen. Trosky se našly v horské oblasti v nadmořské výšce 3400 metrů.

Zemětřesení o síle 7,8 stupně z 25. dubna si vyžádalo 8199 mrtvých. V úterý 12. května pak zasáhly Nepál další otřesy půdy, které mají podle nejnovější bilance na svědomí 117 obětí. Mnohé z nich pocházejí právě z oblasti, kde týž den havaroval americký vrtulník. V Nepálu po zemětřeseních pomáhá 300 amerických vojáků.

Související