Palestinec z východního Jeruzaléma ve středu zranil dva izraelské policisty a sám pak byl zabit. Zranění Izraelců - muže a ženy - jsou lehká, ale Palestinec, který do nich najel autem, na střelná zranění zemřel krátce po incidentu.

Muž jel autem poblíž Olivetské hory kolem izraelské pohraniční hlídky, která prováděla bezpečnostní prohlídky. Zřejmě náhle se rozhodl zaútočit, protože sjel rychle z vozovky a nasměroval auto do skupiny s policisty. Zraněné pak chtěl ještě přejet, ale v tu chvíli na něj jiní policisté vystřelili.

Palestinci v minulých měsících několikrát zaútočili ve východní části Jeruzaléma s pomocí automobilů nebo nožů. V dubnu jeden palestinský motorista najel autem do skupiny Židů a jednoho muže zabil a ženu vážně zranil.

Napětí trvá ve východním Jeruzalémě od loňska, kdy požadavky některých Izraelců rozšířit židům povolení pobývat na Chrámové hoře i na možnost modlit se tam vyvolaly četné palestinské protesty.

Palestinci považují východní Jeruzalém za okupovanou část města, která se má stát metropolí jejich budoucího státu. Izrael tuto část města obsadil za války v roce 1967 a později ji připojil ke zbytku Jeruzaléma, který nyní považuje za nedělitelný.

První z incidentů vyvolaných požadavky věřících židů se stal 23. října, kdy palestinský řidič najel v Jeruzalémě do lidí čekajících na tramvaj a zabil malé dítě a ženu. Krátce potom zaútočil Arab z východního Jeruzaléma na židovského aktivistu Jehudu Glicka a vážně ho zranil. Dva lidé pak zemřeli 5. listopadu, když palestinský řidič najel s dodávkou do chodců poblíž jeruzalémského Starého Města.

Související