Slovenské ministerstvo zahraničí se ohradilo proti reportáži ruské státní televize o invazi do Československa v roce 1968. Podle ministerstva poškozuje "přepisování dějin a falšování historických pravd" vzájemné vztahy mezi oběma zeměmi.

Ministerstvo reaguje na dokumentární film, který odvysílala ruská státní televize Rossija 1 o "odtajněných stránkách" dějin Varšavské smlouvy, vojenského paktu Sovětského svazu a jeho satelitů. Ve filmu televize obhajovala invazi spojeneckých vojsk do Československa coby záchranu před připravovanou invazí Severoatlantické aliance.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.