Robert Gibbs, bývalý mluvčí amerického prezidenta Baracka Obamy, nově povede odbor komunikace u McDonald's. V úterý to oznámil šéf fastfoodového řetězce Steve Easterbrook. McDonald's si najmutím Gibbse chce vylepšit svou pověst.

Ředitel McDonald's Steve Easterbrook věří, že Gibbs s sebou přinese bohaté zkušenosti. "Pomůže nám vybudovat moderní a pokrokovou firmu," citují ho The New York Times. Fasfoodový řetězec, kterému Easterbrook šéfuje od března, se totiž potýká s rostoucí konkurencí a klesající tržbou.

Gibbs ve funkci vedoucího komunikace nahradí Bridget Coffingovou, která po třiceti letech spolupráce s McDonald's odchází do důchodu.

Robert Gibbs byl mezi lety 2009 a 2011 tiskovým mluvčím Bílého domu a jako poradce se podílel na Obamově druhé prezidentské kampani. Za Gibbsova působení v politice se Obamův kabinet často zasazoval o zvýšení minimální mzdy, přičemž právě zaměstnanci McDonald's si na neúměrně nízké mzdy stěžují nejčastěji. Gibbs byl aktivní také v kampani Michelle Obamové za zdravé stravování.

Personální změny jsou součástí Eastbrookova plánu na záchranu McDonald's. Do funkce šéfa marketingu jmenoval Silvii Lagnado, která v minulosti vytvořila úspěšnou reklamní kampaň pro Dove či Bacardi.

Související