Sepp Blatter bude možná usilovat o setrvání v čele Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). Podle anonymního zdroje švýcarského listu Schweiz am Sonntag mu soukromě vyjádřili podporu zástupci některých svazů z Afriky nebo Asie a požádali ho, aby si rozhodnutí odstoupit ještě rozmyslel.

Šéf kontrolní komise FIFA Domenico Scala, který má za úkol dohlédnout na chystané volby nového předsedy, ale Blattera před úmyslem zůstat varoval. V oficiálním vyjádření prohlásil, že je "nezbytné pokračovat v započatém procesu výměny předsedy, jak bylo oznámeno".

Devětasedmdesátiletý Blatter ohlásil rezignaci před necelými dvěma týdny krátce po svém znovuzvolení předsedou FIFA pod tlakem neustále se rozrůstajícího korupčního skandálu ve světovém fotbale, v jehož čele stál od roku 1998. FIFA bude jednat o termínu nových voleb v červenci, nového lídra by mohli funkcionáři zvolit nejdříve v prosinci.

Podle švýcarského listu ovšem Blatter vážně pomýšlí na to, že se funkce nevzdá. O jeho obnoveném zájmu o předsednický post údajně svědčí i odchod mluvčího FIFA Waltera de Gregoria, který prý patřil mezi zastánce "nového začátku" a doporučoval Blatterovi, aby odešel.

De Gregorio, jenž odstoupil tento týden poté, co v diskusním pořadu vyprávěl vtip na účet FIFA, se ke spekulacím nevyjádřil.

Související