Vyhozeného hlavního moderátora Jeremyho Clarksona nahradí v zábavném motoristickém pořadu Top Gear 49letý moderátor Chris Evans. Oznámila to britská televize BBC, která mezinárodně známou show produkuje. Evans se Top Gearu upsal na tři roky.

"Slibuji, že učiním maximum, abych navázal na to, co se tu dosud odehrálo, a posunul show dál," řekl Evans, jenž dříve pracoval mimo jiné v rozhlasové stanici BBC Radio 2.

Poslední díl Top Gearu v osvědčené moderátorské sestavě Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond bude v Británii odvysílán v létě. BBC zatím neoznámila, koho bude mít Evans po svém boku jako spolumoderátory.

BBC Clarksonovi neobnovila smlouvu poté, co tento svérázný moderátor v březnu udeřil producenta, protože neměl připravené teplé jídlo. Výpověď vyvolala ostré protesty fanoušků 55letého Clarksona.

Top Gear se dosud vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a sledovalo ho kolem 300 milionů lidí. Jde o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC.

Clarkson už byl před odvoláním "v podmínce" kvůli svým dřívějším kontroverzním výrokům. Například označoval Mexičany za "lenochy a budižkničemy". V roce 2011 vyvolal poprask, když prohlásil, že stávkující zaměstnanci veřejného sektoru by měli být zastřeleni. BBC v minulosti také řešila stížnosti na Clarksonův "postřeh" spojující řidiče kamionů s vrahy prostitutek nebo na tvrzení, že bývalý britský premiér Gordon Brown je "jednooký skotský idiot".

Související