Pátrací aplikace v mobilních telefonech mohou sice pomoci, ale pokud majitel riskuje, může ho pátrání stát život. Takový případ se stal v kanadském Londýně.

Osmnáctiletý Jeremy Cook zapomněl svůj mobilní telefon ve voze taxislužby. Mladý Kanaďan se rozhodl přístroj najít pomocí mobilní aplikace, která ukazuje přesnou polohu telefonu. Zatímco Apple nabízí uživatelům aplikaci Find My iPhone, Google má podobnou službu: Devide Manager.

Cooka pátrání zavedlo na parkoviště. Podle svědků se dostal do sporu s lidmi v jednom z aut, přičemž někdo z nich po mladíkovi vystřelil. Přesný průběh události kanadská policie došetřuje. O neštěstí informoval kanadský sever CBC.

"Nikdo by nepředpokládal, že ztráta telefonu může vést je ztrátě života," uvedl Ken Steeves z policejního oddělení v kanadském Londýně.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.