Aby mohla Evropa zajistit svoji bezpečnost, potřebuje silnou ekonomiku. A aby měla silnou ekonomiku, potřebuje se Evropská unie reformovat. Tento vzkaz adresoval britský premiér David Cameron publiku na desáté konferenci Globsec v Bratislavě a také premiérům a prezidentům středoevropských států, kteří se s ním během pátku v Bratislavě setkali. 

Při svém setkání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou před samotným zahájením konference popsal české delegaci proces, jakým chce dosáhnout změn v Evropě. V kampani před květnovými volbami, v nichž získal překvapivě většinu, totiž slíbil Britům referendum nejpozději v roce 2017 o setrvání v Evropě. Podrobnou diskusi o návrzích Cameron očekává v druhé polovině roku 2016. "Mým cílem je zajistit Británii místo v reformované Evropě," řekl potom při debatě s publikem konference Globsec. Ta se za deset let existence stala největší bezpečnostní konferencí v postkomunistické střední Evropě. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.