V americkém městě Charlotte někdo spáchal žhářský útok na kostel navštěvovaný převážně Afroameričany. Středeční požár způsobil škody za více než 250 000 dolarů (přes šest milionů korun), informovala dnes agentura Reuters.

Plameny zachvátily baptistický kostel v největším městě státu Severní Karolína ve středu ráno. Nyní vyšetřovatelé dospěli k závěru, že požár byl založen úmyslně.

"Uzavřeli jsme práci v terénu a dospěli k závěru, že oheň byl založen úmyslně," citovala agentura Reuters vyšetřovatele místních hasičů Davida Williamse. Nyní vyšetřovatelé zjišťují, zda šlo o zločin z nenávisti.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během zhruba 75 minut. Jeden hasič musel být po boji s plameny v "extrémním horku a dusnu" převezen do nemocnice, další byl ošetřen na místě.

Kostel byl podpálen týden poté, co byl v Charlestonu v sousedním státě Jižní Karolína spáchán rasově motivovaný masakr v černošském kostele. Bělošský střelec tam zabil devět lidí.

Ve Spojených státech rovněž v posledních měsících podnítily debatu o vztazích mezi rasami případy zabití neozbrojených černochů policisty ve Fergusonu, New Yorku, Baltimoru a dalších městech.

 

Související