HN: V Evropě se hodně hovoří o různých krizích uvnitř i v jejím okolí – grexit, brexit, Ukrajina, uprchlíci. Co je podle vás největší nebezpečí v Evropě nebo v její blízkosti?
Je to Evropa sama, protože sleduji rozpad Evropy, její fragmentaci, rostoucí nacionalismus. Pokud Evropská unie neuspěje a Evropa se vrátí do stavu národních států, tak to pro ni bude špatné, protože už má s tímto stavem špatné historické zkušenosti. Unie byla vytvořena k tomu, aby uhladila evropskou realitu, ale já vidím, jak se tato realita znovu objevuje. Nedokážu si představit ve světě důležitější téma, než je budoucnost Evropy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.