V newyorské Greenwich Village minulý pátek vybuchovaly ohňostroje, průčelí Bílého domu ve Washingtonu bylo nasvíceno v barvě duhy a místo, kde prezidenti pořádají důležité tiskové konference − totiž v Růžové zahradě − tentokrát i svým názvem ladilo s tématem Obamova prohlášení.

"Toto rozhodnutí učinilo naši Unii zase o něco lepší. Pokrok často přichází po kouscích, někdy jsou to dva kroky vpřed a jeden vzad. A pak přijdou dny jako dnes, kdy je setrvalé úsilí odměněno spravedlností, která se dostaví jako blesk," přivítal prezident Barack Obama verdikt Nejvyššího soudu USA, který legalizoval manželství homosexuálů a lesbiček v Americe. Z osobního twitterového účtu prezident rozeslal vzkaz #LoveWins. Láska vítězí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru