Prvního července přišel do práce společně s dalšími zaměstnanci mohelnického Siemensu první z účastníků programu Restart@Siemens. Jako pracovník CNC strojů tak nastoupil člověk bez domova a zapojil se do projektu, který se snaží vracet lidi v tíživé životní situaci zpátky do práce a většinové společnosti.

"To, že první účastník programu nastupuje na kvalifikované místo, pro které v současné době hledáme pracovníky, ukazuje, že mezi lidmi bez domova je řada kvalifikovaných, vzdělaných a motivovaných jedinců. A tito lidé mohou být pro firmy přínosem," hodnotí generální ředitel skupiny Siemens v České republice Eduard Palíšek.

Právě motivace, silná vůle a potřebná kvalifikace jsou nutnou podmínkou pro zapojení do projektu. Drogově závislí nebo alkoholici jsou bez šance. Na programu společnost spolupracuje s neziskovými organizacemi Armáda spásy, Charita ČR a Naděje. Prostřednictvím jejich výběru Siemensu přišly do rukou životní příběhy 39 uchazečů z celého Česka, z toho bylo 12 žen.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru