Parlamentem v Aténách se v noci ze středy na čtvrtek prodral již druhý balík reforem, které věřitelé ordinují Řecku s příslibem finanční pomoci, a vzduchem létají argumenty pro a proti, týkající se smysluplnosti receptů, které mají postavit na nohy ekonomické fungování země, jejíž dluhy otřásaly a možná ještě budou otřásat eurozónou. Na druhém konci kontinentu se ve stejnou dobu rozvíjí zápletka, jejíž vyústění může zamávat celou Evropskou unií.

V článku se dále dozvíte

  • Britský odchod z Evropské unie by ohrozil jednotu Spojeného království.
  • Britský odchod z Evropské unie by byl pro zastánce skotské nezávislosti, tradičně více proevropské, dobrý a hlavně vítaný argument rozjet kampaň za nové referendum o nezávislosti.
  • A bez Británie by Evropa byla jinou Evropou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru