U jemenského přístavního města Aden v neděli pokračovaly boje mezi šíitskými povstalci a jednotkami prezidenta Abdara Rabbúa Mansúra Hádího, i když za několik hodin má začít platit příměří. V sobotu ho jednostranně vyhlásila koalice vedená Saúdskou Arábií, která hájí zájmy Hádího. Vůdce šíitů v neděli příměří odmítl, poté vedení povstalců oznámilo, že ho o něm OSN formálně neinformovala. Dokud se tak nestane, nezaujmou prý povstalečtí Húsíové k příměří žádné stanovisko, tlumočila agentura Reuters zprávu agentura Saba napojené na povstalce.

Boje jsou hlášeny u základny Anad, která leží asi 50 kilometrů severně od Adenu. Je považovaná za strategické místo pro zajištění přístupu do přístavu. Osvobození většiny Adenu oznámily Hádího jednotky a Saúdská Arábie už minulý týden. Jde o jejich největší bojové vítězství od konce března, kdy do bojů vstoupila Saúdská Arábie a několik dalších arabských zemí, jež bombardují pozice šíitů, za nimiž stojí Írán a také bývalý prezident Alí Abdalláh Sálih. 

Hádí se po obsazení Saná šíity uchýlil právě do Adenu, a když šíité začali postupovat i tam, odešel s vládou do exilu do Saúdské Arábie.

Násilí je v neděli hlášeno také z hlavního města Saná. Pod autobusem tam vybuchla bomba a zabila tři lidi. Koaliční letadla v noci na neděli bombardovala šíity v blízkosti Saná. 

Saúdská Arábie v sobotu ohlásila jednostranně humanitární příměří, které má umožnit dopravit pomoc k civilistům. Platit má začít o půlnoci místního času (v jedenáct hodin v noci středoevropského času) a trvat má pět dní.

Abdal Málik Húsí, který stojí v čele šíitských povstalců, v neděli příměří odmítl. "Bitva pokračuje, válka nekončí," napsal na Twitteru. Podle něj by klid zbraní využili především další účastníci konfliktu, jako jsou radikálové z al-Káidy nebo z organizace Islámský stát.

Boje v Jemenu si za čtyři měsíce vyžádaly na 3500 obětí a pomoc potřebuje až 80 procent obyvatel. Postižený je zejména Aden, kde chybí potraviny, léky i pohonné hmoty.