Půl milionu lidí chce, aby Evropská komise zachovala ochranu přírody tak, jak je. Právě končí veřejné konzultace k současné legislativě, která chrání přírodu a vrací do krajiny vzácná zvířata a rostliny. S půl milionem zapojených lidí jde tak o zdaleka největší veřejnou konzultaci v dějinách Evropské unie. Formálně konzultace skončila o půlnoci na neděli.

Evropská komise zvažuje, že oslabí soustavu ochrany přírody Natura 2000, která podle odhadů generuje 200 až 300 miliard eur ročně. Každé euro investované do ochrany území v síti Natura 2000 vytvoří zhruba sedmkrát více pracovních míst než euro investované do Společné zemědělské politiky EU.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.