Jak už se stalo v tomto létě zvykem, americká média spekulují, že teď to Donald Trump skutečně přehnal a že s jeho prezidentskou kandidaturou to už půjde jen z kopce. A Trumpovy poznámky směrem k moderátorce televize Fox News Megyn Kellyové byly neskonale pitomé. Její ostré otázky ve čtvrteční televizní debatě republikánských kandidátů Trumpa rozzuřily tak, že do světa vystřelil blábol, že Kellyová byla nepříjemná, neboť menstruovala. Ale i kdyby, teď Trump padl, republikánům už nadrobil dost. Jeho velkohubost od nich může odradit některé voličky, a to právě ve volbách, kdy bude na druhé straně za demokraty s největší pravděpodobností kandidovat žena, Hillary Clintonová. Jenže zhrzený Trump, kterého republikáni vypudili ze své kampaně, by pro ně mohl být nakonec ještě větším nebezpečím. Pokud by, jak nevylučuje, pak kandidoval jako nezávislý, mohl by republikánskému kandidátovi ukrást část pravicových hlasů a demokraté by dostali Bílý dům jako na zlatém podnose. Ať s Trumpem, či bez Trumpa, republikáni jsou kvůli němu v každém případě trochu v průšvihu.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru