Porucha počítačového systému v sobotu vyřadila z provozu systém pro sledování letů ve Washingtonu a okolních městech. Oznámila to agentura Reuters. Podle amerických úřadů byly mnohé lety na východním pobřeží USA zpožděny. Problémy se později mohou projevit i v návazných letech po celé zemi.

Emirates spojí Dubaj s Panamou nejdelší přímou linkou na světě - čtěte ZDE

Podle Federálního úřadu pro letectví (FAA) byly zpožděny stovky letů na celém východním pobřeží USA. Nejvíce byla zasažena všechna tři letiště v hlavním městě Washingtonu - Dullesovo mezinárodní, Reaganovo národní a Marshallovo mezinárodní letiště Baltimore-Washington. Na posledním z nich dosahuje zpoždění až tří hodin i více.

Postižena jsou i tři velká letiště v newyorské aglomeraci - letiště v Newarku ve státě New Jersey, Kennedyho letiště a letiště LaGuardia.

Podle FAA se porouchal automatický systém ve virginském městě Leesburg, který zpracovává letová data a posílá je na obrazovky dispečerů v centrech pro řízení letového provozu.

Letové řízení se snaží odklánět linky na letiště nezasažená poruchou. Podle úřadů není porucha počítače způsobená hackery ani jiným vnějším zásahem, příčiny výpadku ale FAA zatím neupřesnila.

Na některých letištích se už podle agentury Reuters hromadí fronty cestujících, kteří marně čekají na odbavení.

Související