Zasedá ve Sněmovně lordů a je předsedou správní rady londýnské Tate Gallery. Pět let vedl Královskou akademii inženýringu. Už jako mladý exceloval ve studiu fyziky na Cambridgi, v devatenácti letech nastoupil do společnosti British Petroleum, kde si brzy udělal jméno při výzkumu ropného potenciálu Aljašky. Rychle stoupal v hierarchii firmy a v roce 1995 se stal jejím generálním ředitelem.

Tehdy byla British Petroleum středně velkou ropnou společností. Browne se projevil jako brilantní manažer a stratég. Pod jeho vedením se z ní stala BP, jedna z největších globálních energetických společností světa. Nyní je roční příjem firmy téměř osmkrát větší než příjem českého státního rozpočtu.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.