Nigerijské úřady tvrdí, že na mezinárodním letišti v hlavním městě Abuja odhalily špionážní buňku řízenou údajně islamisty z radikální skupiny Boko Haram. Jejím úkolem bylo vyhledávat cíle pro útoky, oznámila v sobotu nigerijská státní bezpečnostní agentura DSS. Špionážní skupina byla dle jejího prohlášení odhalena v pondělí a DSS spolupracuje s letištními úřady na zabránění jakémukoliv útoku.

Podle tiskové agentury Reuters DSS v prohlášení upřesnila, že zatkla 14letého chlapce, který přiznal, že dostal instrukce slídit na letišti. Zajímat se měl o bezpečnostní procedury, včetně prohlídek cestujících a opatření provázejících nástup do letadla. Získané poznatky měl předávat dál.

Muže, který chlapce řídil, se ale podle mluvčího DSS zatím nepodařilo identifikovat a zajistit.

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari v předvolební kampani slíbil, že se vypořádá s radikální skupinou Boko Haram, která má od roku 2009 na svědomí životy asi 15 000 lidí. Od prezidentova nástupu do úřadu koncem května ale islamisté z Boko Haram podle bilance Reuters zabili při pumových útocích a střelbě více než 700 lidí. V polovině srpna dal Buhari armádě tři měsíce na likvidaci této radikální skupiny.

Související