Mluvil s bezradnými uprchlíky bezprostředně poté, co je lodě vylovily ze Středozemního moře. S řadou z nich je stále v kontaktu. Italský výzkumník neziskové organizace Amnesty International Matteo de Bellis říká, že většina z uprchlíků nejde do Evropy z ekonomických důvodů. A nebezpečnou středomořskou cestu volí proto, že se sem nemohou dostat legálním a bezpečnějším způsobem.

Podle de Bellise má Evropa na zvýšeném počtu incidentů svůj díl viny. Řeší, jak běžence prchající většinou před válečnými konflikty nebo porušováním lidských práv udržet od břehů co nejdál, namísto toho, aby jim umožnila bezpečný způsob přechodu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.