Stroj typu Boeing 777 společnosti British Airways, který měl odletět do Londýna, vzplanul ještě před startem na mezinárodním letišti v Las Vegas.

Všech 159 pasažérů na palubě opustilo letadlo po záchranných skluzavkách. Záchranáři převezli do nemocnice 20 osob s lehkým poraněním způsobeným výstupem z letadla, někteří se nadýchali kouřových zplodin.

Mluvčí Federální letecké správy (FAA) Ian Gregor pro agenturu AFP uvedl, že před odletem vzplanul levý motor. Z letounu po chvíli vyšlehly plameny a stoupal hutný kouř, oheň se později podařilo uhasit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.