Před supermarketem, do kterého chodím, pokaždé sedí žebrák, dívá se mi upřeně do očí a zdraví mě. A já nevím co s tím. Žebrák je pán po šedesátce, menší postavy, plešatý s věnečkem šedivých vlasů. Usadil se přímo proti vchodu do Billy, a to doslova, neboť má vlastní židličku. Každý, kdo vchází do obchodu nebo vychází a tlačí si vozík s jídlem, je konfrontován s jeho upřeným pohledem.

Mám s tím problém. Ten pohled ve mně vyvolává výčitky, že mu nic nedávám. Nejsem při pohledu na nouzi otrlý. Řešil jsem to různě, zkoušel jsem se dívat schválně mimo nebo s kamenným výrazem na pozdrav jen mlčky pokývnout, aby si o mně myslel, že jsem přísný, zlý člověk, který mu nikdy nic nedá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru