Státem kontrolovaná energetická Skupina ČEZ se zbavila jedné ze svých investic v Turecku. Za 80,5 milionu dolarů (dvě miliardy korun) prodala vodní elektrárnu Akocak na severovýchodě země. Energetický zdroj o výkonu 80 megawattů od ní koupila místní energetická společnost Canakci HES Elektrik Üretim Anonim Şirketi.

V článku se dále dozvíte

  • ČEZ má v Turecku dalších sedm vodních elektráren a paroplynový zdroj.
  • V roce 2013 v zemi vykázal zisk 1,8 miliardy. O rok později ale kvůli suchu vydělal o více než polovinu méně.
  • "Využili jsme výhodné příležitosti na trhu," vysvětlil prodej bývalý manažer ČEZ v Turecku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru