Podle posledního průzkumu politického výzkumného centra Pew Research je politická scéna v USA nejrozdělenější za posledních 20 let. Ideologická vyhraněnost se stává čím dál tím častějším fenoménem. V roce 2004 byl pouze jeden z deseti Američanů jednoznačně liberální, nebo konzervativní, dnes jsou hodnoty téměř trojnásobné.

Názorová propast mezi republikány a demokraty se rozšířila do krajnosti. Ještě na konci minulého tisíciletí byly představy obou stran o hlavním směřování americké politiky téměř totožné a lišily se jen v některých okrajových oblastech. Polarizace dosáhla svého extrému vinou letošních prezidentských voleb, ve kterých se uchazeči o post nejmocnějšího politika světa snaží strhnout hlasy voličů na svou stranu za každou cenu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.