V úterý 15. září přistálo na nově otevřeném letišti na Svaté Heleně historicky první letadlo. Ostrov byl doposud přístupný pouze lodí, a proto platil za jedno z nejvíce odlehlých míst na světě. Oáza klidu by se ale díky letišti, které se má oficiálně otevřít v únoru, měla proměnit v dovolenkové letovisko. Turisté by zároveň mohli přinést vítanou vzpruhu lokálnímu hospodářství.

Bílé písečné pláže, neposkvrněná příroda, hornaté panorama, azurově modré moře; ztracený ráj, vzdálený od nejbližší pevniny 1200 mil, má mnoho krás. Dlouhé roky je však neměl kdo obdivovat. S prvním letadlem, které přiletělo minulé úterý v 13:50 z Angoly, by se ale mělo všechno změnit.

"Byl to fantastický pocit, cítím se skutečně poctěn, že jsem mohl řídit první letadlo, které přistálo na ostrově," řekl pro místní web sainthelenaaccess.com k slzám dojatý kapitán Grant Brighton.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.