Na závěr své třídenní návštěvy New Yorku český prezident Miloš Zeman přednesl zhruba desetiminutový projev před delegáty Valného shromáždění OSN. V podstatě v něm zesměšnil základní pracovní prostředek spojených národů, tedy přijímání deklarací všeho druhu, a naopak vyzval k rychlé akci proti lídrům teroristických organizací.

"Asi se ptáte, proč prezident malé evropské země bude mluvit o terorismu," začal svou řeč a pokračoval: "Jednak je terorismus aktuálně největším ohrožením lidstva, jednak Evropa nyní zažívá nebývalou imigrační krizi, kterou vyvolaly teroristické akce na Blízkém východě a v Africe."

Podle Miloše Zemana trpí světoví představitelé třemi iluzemi, které se teroristů týkají: zaprvé se prý mýlí v tom, že terorismus zmizí, když se lokálně ohraničí. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.