Dosavadního katalánského premiéra Artura Mase čeká horký podzim. V neděli zvítězili zastánci nezávislosti v regionálních volbách do katalánského parlamentu a nyní je čekají složitá jednání o složení nové vlády.

Experti se shodují, že vytvořit novou vládu nebude pro separatisty tak snadné. Do voleb šly dvě největší separatistické strany Konvergence a jednota (CiO) a Republikánská levice Katalánska (ERC) se společnou kandidátkou Junts pel Sí (Společně pro ano), do vlády ale budou muset přibrat ještě další partaj, a sice menší krajně levicovou Kandidátku lidové jednoty (CUP).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.