Propad prodejů piva na Ukrajině a v Rusku vyvolal stávku v anglickém pivovaru skupiny Carlsberg. Kvůli špatným hospodářským výsledkům skupiny ve východní Evropě totiž management zmrazil růst platů.

"Od 1. října více než 200 inženýrů, sládků, baličů nebo pracovníků ve výrobních linkách bude přesně dodržovat zákoník práce a odmítat jakékoli přesčasy," píše se na webových stránkách odborového svazu Unite.

Tato tzv. italská stávka se týká závodu skupiny Carlsberg v Northamptonu nedaleko Londýna. Odbory upozorňují, že tím to neskončí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.