Ještě 25 let po znovusjednocení Německa převládají mezi východními a západními spolkovými zeměmi značné hospodářské a sociální rozdíly. Smazávají se jenom postupně.

Bývalá NDR se nyní podílí na celoněmeckém HDP o hodnotě přes 2,9 bilionu eur 15 procenty, zatímco v roce 1991 jedenácti procenty. Průměrná měsíční mzda ve východním Německu (loni 2760 eur hrubého) odpovídá 76 procentům západoněmecké úrovně.

Nejde však jenom o rozdíly v hospodářství. List Die Welt přinesl další zajímavé údaje o "detailech" jimiž se liší obyvatelé východních spolkových zemí ("Ossis") od svých bohatších západních sousedů (Wessis).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.