Se smíšenými pocity může vnímat výsledky nedělních voleb dosavadní portugalský premiér Pedro Passos Coelho. Jeho koalici složené ze Sociálnědemokratické strany a menší Lidové strany se podařilo vyhrát volby se ziskem zhruba 38 procent. Ztratil však většinu v parlamentu. A to v praxi znamená, že Coelho bude muset vytvořit menšinovou vládu, pro kterou bude hledat podporu u nejsilnější opoziční strany – Socialistů. Ta skončila se ziskem 32 procent na druhém místě. 

Bodovaly také krajně levicové strany. Levicový blok překvapivě získal deset procent, zatímco komunisté obdrželi zhruba osm procent hlasů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.