Jednoho mrtvého a tři zraněné si v noci na pátek vyžádala střelba v areálu Arizonské univerzity na jihozápadě Spojených států. Pachatele, jehož motiv zatím není znám, zadržela policie, informovali na Twitteru zástupci školy. Osmnáctiletého pravděpodobného pachatele zadržela policie a nyní ve vazbě čeká na soud.

K potyčce ve městě Flagstaff na severu Arizony a následné střelbě došlo na parkovišti před jednou z budov kampusu, v níž jsou ubytovány desítky studentů. "Učila jsem se zrovna na zkoušku a když jsem se podívala z okna, viděla jsem utíkat dva lidi, a v tu chvíli jsem si uvědomila, že to, co jsem původně považovala za rachejtle, byla střelba," řekla agentuře AP studentka María Gonzálesová.

Incident se stal v den, kdy se prezident Barack Obama chystá navštívit oregonské město Roseburg, kde před týdnem střelec zavraždil v budově městské vyšší odborné školy osm lidí a devět dalších zranil. Obama kvůli tomu již poněkolikáté vyzval k zpřísnění pravidel pro nákup a držení zbraní, jeho pokus je však podle expertů kvůli mocné zbraňové lobby odsouzen k neúspěchu.

Univerzita, kterou navštěvuje okolo 25 000 denních i dálkových studentů čtyřletého studia, v průběhu noci studenty po Twitteru nejprve nabádala, aby neopouštěli své pokoje, a uzavřela kampus. Ten byl znovu otevřen brzy ráno, když policie zadržela osmnáctiletého Stevena Jonese.

Tři zranění byli převezeni do nemocnice, která odmítla jejich zdravotní stav komentovat.

 

Související