Kabinet bavorského premiéra Horsta Seehofera v pátek na mimořádném zasedání odsouhlasil další opatření na omezení přílivu tisíců uprchlíků, kteří denně proudí do Německa přes Bavorsko. Plánují zadržovat uprchlíky už na hranicích a vracet je zpět do Rakouska. Kromě toho chce Seehofer nově příchozí ze svého území přímo přeposílat do ostatních spolkových zemí. 

Předseda CSU je ve svém boji proti imigrantům ochotný překročit i své vlastní pravomoci. "Když to vláda nezvládne, uděláme to, co je potřeba, my," uvedl ve čtvrtek odpoledne na tiskové konferenci. Zároveň potvrdil, že omezení pohybu na hranicích je nezbytné a nevyhnutelné. "Pokud nebudou okolní země respektovat Dublinská kritéria, budeme jim uprchlíky vracet," doplnil bavorský ministr vnitra Joachim Herrman.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.