Posádka české letecké společnosti Travel Service na čtvrtečním charterovém letu z Ben Gurionova letiště v Tel Avivu do Paříže se stala terčem nespokojených izraelských cestujících. V noci na pátek o tom informoval portál ynetnews.com s tím, že český palubní personál sdělil, že mu bylo nadáváno a že ho cestující napadli. Vášně na letišti musela uklidnit policie.

"Zaplatil jsem, abych letěl s izraelskou společností, a ne s Čechy," citoval server jistého pasažéra jménem Jossi. "Cítím se v bezpečí jen s izraelskou leteckou společností," dodal.

Let do Paříže si od českých aerolinek pronajala izraelská letecká společnost Arkia, jejíž dva stevardi byli na palubě českého stroje. Ani to ale některé cestující neuklidnilo. Situace se normalizovala až po příjezdu policie, i tak se ale ne všichni cestující rozhodli do letadla nastoupit. Let měl nakonec asi hodinové zpoždění.

Pasažérka se jménem Daniela uvedla, že kvůli českým aerolinkám nastalo na letišti mezi cestujícími veliké pozdvižení. "Byl tam jeden agresivní pasažér, který incident rozdmýchal," dodala.

Společnost Arkia v prohlášení uvedla, že ji přehnaná reakce některých cestujících šokovala. Uvedla také, že Travel Service patří k největším a nejspolehlivějším aerolinkám v Evropě a že česká firma svá letadla pronajímá několika izraelským společnostem.

Související