Loni ještě sociální demokrat Jiří Rozbořil uvolněně tančil ve veselém propagačním videoklipu s názvem ­Happy Olomouc, který měl ukázat, jak jsou v hanáckém městě všichni šťastni. A to upřímně byli, než kamarádské vazby mezi politiky, podnikateli a místními policisty rozsekli protimafiánští detektivové: vidí v nich nebezpečnou klientelistickou síť.

Kde se vlastně vzal olomoucký hejtman Jiří Rozbořil, třiapadesátiletý technik? Už v roce 1995 sice vstoupil do ČSSD, ale dlouho byl jen nevýrazným řadovým členem. Otec tří dětí nejprve zkoušel podnikání. Moc to nešlo, ale vznikly alespoň důležité vazby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kdo je hejtman Jiří Rozbořil z aktuální olomoucké kauzy?
  • V 90. letech zkoušel podnikat s kamarádem Romanem Navrátilem, jehož rodina působí ve firmě, kam šla vyšetřovaná 40milionová dotace.
  • Třiapadesátiletý technik má podivné konexe, které nyní prověřuje i policie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.